Buty sportowe

#

Wyraź swoją osobowość za pomocą butów! Sneakersy na każdą okazję

  • 20 maja 2021

Dobre buty od zawsze były podstawą dla każdego mężczyzny, który chciał być naprawdę elegancki. W przeszłości dzieła najlepszych mistrzów z wielkich miast europejskich cieszyły się wielkim szacunkiem. Mężczyźni uwielbiali buty z Paryża, Rzymu, Londynu czy Warszawy. Jednak w czasie rewolucji przemysłowej sytuacja uległa diametralnej zmianie. Nagle okazało się, że można produkować masowo i stosunkowo tanio buty o dość wysokiej jakości. Otworzyło to zupełnie nowy zestaw możliwości, ale jednocześnie oznacza, że marki muszą się teraz znacznie bardziej postarać, aby zyskać lepszą reputację wśród swoich klientów. Również sami klienci stanęli przed nieco trudniejszym zadaniem. Dzięki tak łatwej produkcji, stylowe buty stały się bardzo powszechne. Dlatego dziś musimy się bardziej postarać, aby móc znaleźć wśród nich coś, co idealnie pasuje do naszej osobowości i wyraża nasze prawdziwe ja.

Pokolenie ludzi urodzonych na przełomie XX i XXI wieku, nazywane "millenialsami", jest dość specyficzne. Ci ludzie są wychowywani w diametralnie innej rzeczywistości niż ta, w której żyli ich rodzice. Era powszechnego dobrobytu, łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów i coraz wyższe pensje determinują ich mentalność. To pokolenie jest bardzo chętne do kupowania za duże pieniądze rzeczy, które w jakiś sposób są uważane za obowiązkowe. Badania wskazują, że na szczycie listy tych produktów znajduje się smartfon i... trampki. Są to buty, które dziś każdy musi mieć.

Smartfon - to musi być to!

Pokolenie millenialsów kocha smartfony. Lepiej, żeby to był najnowszy model iPhone'a. Ten przedmiot jest niemalże święty, ponieważ jest skarbnicą wszystkich osobistych rzeczy i myśli jego właściciela. Zawsze należy mieć ją jako oczko w głowie, nawet na chwilę.

Trampki - marzenia nastolatków

Trampki kojarzą się głównie ze zwykłymi adidasami. Dziś jednak słowo to oznacza coś zupełnie innego. Zresztą w oczach młodych ludzi nazywanie "trampkami" tanich i kiepsko wykonanych trampek jest prawdziwym bluźnierstwem. Dziś powinny być one wykonane z najlepszych materiałów oraz mieć ciekawy i oryginalny styl. Takie buty kojarzą się z prawdziwym szaleństwem i bogactwem kolorów. W zwykłych szarych trampkach żaden młody i modny człowiek nie jest w stanie w pełni wyrazić siebie.

buty sportowe

Sneakersy - nietypowe obuwie sportowe

Sneakersy to coś więcej niż tylko buty. Jest to przede wszystkim narzędzie, za pomocą którego właściciel może wyrazić światu swoje emocje.

Trampki - buty do tańca

Tylko osoby niezbyt zorientowane w temacie mogą myśleć, że trampki to buty przeznaczone wyłącznie do uprawiania sportu. Styl tych butów jest prawdziwym manifestem i sprzeciwem wobec norm. Buty te odegrały niezwykle ważną rolę w rewolucji społecznej, która miała miejsce w latach 60. To właśnie wtedy młodzi ludzie postanowili zbuntować się przeciwko obowiązującym sztywnym normom społecznym i wyrzucili swoje eleganckie buty, zamieniając je na trampki. Buty wizytowe szybko stały się prawdziwym symbolem epoki. Początkowo były one popularne głównie wśród sportowców, ale szybko stały się czymś w rodzaju kultu. Wiele dla budowania ich mitu zrobili różni muzycy, którzy często w nich występowali.

new balance

Steve Jobs i jego słynne szare New Balance

Steve Jobs był bardzo ważnym człowiekiem dla millenialsów. Przede wszystkim stworzył legendarnego iPhone'a, który dla ludzi tego pokolenia jest prawdziwym świętym obiektem. Po drugie, znacząco przyczynił się do dalszego wzrostu popularności sneakersów.

O tym, że sneakersy są kultowe świadczy fakt, że niektóre z ich modeli osiągają astronomiczne ceny. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, kolekcja tych butów jest bardzo modna. Największy szał pojawia się, oczywiście, gdy nowy model trafia do sprzedaży. Potem sklepy dosłownie eksplodowały.

Sneakersy. Dla kogo?

Trampki dostępne są w sklepach w tak różnych odmianach, że niemal każda grupa klientów może znaleźć coś dla siebie. Sportowcy, muzycy i hipsterzy mają swój własny typ obuwia. Są więc propozycją dla każdego - trzeba tylko chcieć je nosić i utożsamiać się z ideą, którą symbolizują.