Blog

#

7 mitów na temat urody, które powinnaś zignorować

  • 18 września 2021

Prawie przez całe życie jesteśmy zasypywani poradami, wskazówkami i "faktami" dotyczącymi urody. Jednak wiele z tych "faktów", które do nas docierają, to nic innego jak błędne przekonania, które zostały błędnie przyjęte przez ogół społeczeństwa jako prawdziwe. Trudno jest uniknąć mitów dotyczących urody. Nie ulega wątpliwości, że w swoim życiu uległaś przynajmniej kilku z nich. W rzeczywistości, być może jeden lub dwa mity na temat urody są przyczyną twojej obecnej rutyny pielęgnacyjnej.

via

Wciąż istnieje kilka mitów dotyczących urody, które często traktowane są jako prawda i które należy raz na zawsze obalić.

Mit nr 1. Pompuj tusz do rzęs, aby dłużej się trzymał

via

Pompowanie tuszu do rzęs nie pomoże Ci uzyskać więcej produktu na różdżce. Zamiast tego, to wysusza swój tusz do rzęs i szybko czyni go bezużytecznym. Jeśli chcesz, aby uzyskać więcej z tubki tuszu do rzęs, nie pompować. Zamiast tego dodaj do tubki kilka kropel roztworu soli fizjologicznej i rozetrzyj ją w dłoniach. Twój tusz do rzęs utrzyma się znacznie dłużej, nie wysychając.

Mit #2. Wyrzucaj pudry, które się strzępią

via

To absolutna tragedia wyrzucać drogi puder tylko dlatego, że się potłukł. Istnieje niewiarygodnie łatwy sposób na rozsypany puder. Wszystko, co musisz zrobić, to zmiażdżyć proszek w jego obudowie, dodać alkohol i wygładzić drobny proszek. Gdy wyschnie, będzie dobry jak nowy, bez konieczności wyrzucania lub wymiany.

Mit #3. Makijaż jest zły dla twojej skóry

via

Jeśli używasz naturalnego, niekomedogennego makijażu, nie spowoduje on żadnych negatywnych skutków dla twojej skóry. Makijaż sam w sobie nie powoduje powstawania wyprysków ani innych problemów skórnych. Jednak pozostałości makijażu, które pozostawiasz na twarzy na noc, powodują problemy skórne. Upewnij się, że zmyłaś cały makijaż ze skóry każdej nocy przed pójściem spać, aby zapobiec jego szkodliwemu wpływowi na skórę.

Mit #4. Zmieniaj szampon, aby zachować jego skuteczność

via

Nie ma absolutnie żadnej potrzeby, abyś zmieniała szampon i odżywkę, których używasz do włosów po dłuższym czasie ich stosowania. Powszechnie panuje mit, że po pewnym czasie włosy przyzwyczajają się do szamponu i przestaje on skutecznie oczyszczać włosy.

To twierdzenie jest po prostu nieprawdziwe. Składniki szamponu nie zmieniają się z upływem czasu, a on sam nadal będzie oczyszczał Twoje włosy. Jeśli zauważysz, że Twoje włosy są bardziej matowe lub ciężkie niż kiedyś, nie jest to wynikiem utraty skuteczności szamponu. Jest to raczej spowodowane nagromadzeniem się na włosach ciężkich produktów. Jeśli szampon, którego używasz jest jednym z grubych, ciężkich produktów przyczyniających się do tego nagromadzenia, jest to ważny powód, aby poszukać nowego szamponu.

Mit #5. Dopasuj brwi do włosów

via

Twoje brwi nie muszą pasować do włosów na głowie. Powtarzam, brwi nie muszą pasować do włosów na głowie. Oczywiście, istnieją pewne ograniczenia. Jeżeli masz włosy w kolorze rozbielonego blondu, nie używaj czarnej kredki do brwi. Jeżeli jednak Twoje brwi wyglądają najlepiej, gdy są o dwa lub trzy odcienie ciemniejsze lub jaśniejsze od włosów na głowie, nie krępuj się ich w ten sposób utrzymywać. Nie będziesz wyglądać nienaturalnie; dokładne dopasowanie jest przereklamowane.

Mit #6. Nie nawilżaj tłustej skóry

via

Jeżeli masz skórę, która z natury jest tłusta, bardzo kuszące jest próbowanie jej wysuszenia, tak aby nie była tak widoczna. Możliwe, że słyszałaś nawet, że utrzymywanie skóry tłustej w stanie suchym jest najlepszym sposobem na utrzymanie jej w ryzach. Jednak wysuszanie skóry tłustej to tak naprawdę najgorszy sposób na rozwiązanie problemu.

Stosowanie silnych środków do mycia twarzy, które wysuszają skórę, pozbawia ją naturalnych olejków. Choć może to sprawić, że Twoja skóra będzie się chwilowo mniej przetłuszczać, efekty nie będą trwałe. W rzeczywistości Twoja skóra zacznie produkować więcej widocznego oleju, aby nadrobić straty, które z niej usunąłeś. Zadbaj o to, aby Twoja tłusta skóra była szczęśliwa i zdrowa, stosując odpowiednie nawilżenie i łagodne produkty do mycia twarzy.

Mit #7. Obcinanie włosów przyspiesza ich wzrost

via

Wbrew powszechnemu przekonaniu, włosy nie odrastają szybciej ani nie są grubsze, jeśli są regularnie podcinane. Każda kobieta, która farbuje lub rozjaśnia włosy wie, że włosy nie rosną od końcówek, lecz od nasady. Częstotliwość podcinania włosów nie ma wpływu na to, jak szybko włosy rosną. Jednak zdrowie Twoich włosów ma wpływ na ich grubość i szybkość wzrostu. Regularne podcinanie jest ważnym elementem utrzymania zdrowych włosów, obok dobrej higieny, zdrowej diety i minimalnego stosowania ciepła i środków chemicznych.

Każda z nas padła ofiarą mitów dotyczących urody. Mogą być one niezwykle przekonujące. Aby nie dać się oszukać, ważne jest, aby być na bieżąco z prawdziwymi prawdami dotyczącymi urody.